Verificări cadastrale la Măceşti

Începând cu data de 14.03.2022 Primăria Moldova Nouă anunță publicarea Documentelor tehnice ale cadastrului pentru sectoarele cadastrale 12 și 13 localitatea Măcești, (locurile GRBAR, BELO POLE, BRISIANSKA, IZLAZ, LIVADA, VALOGA), cuprinse în finanțarea VII în cadrul PNCF a lucrărilor de înregistrare sistematică inițiate de unități administrative-teritoriale pentru sectoare cadastrale, la Căminul Cultural din Măcești.

În data de 17.03.2022 la ora 14,00, toți cetățenii care dețin terenuri în sectoarele de mai sus sunt rugați sa se prezinte la Căminul Cultural din Măcești pentru verificarea documentelor și depunerea eventualelor contestații sau documente.

Persoane de contact :

Sef Serviciu Ing. Nistoran Ilie, telefon 0749104045

registrulagricol@primariamoldovanoua.ro

Ing. Ghiba Constantin, Compartiment Cadastru Primăria Moldova Nouă, telefon 0786879307

cadastru@primariamoldovanoua.ro