Moldova Nouă are şi viceprimar

Astăzi a avut loc şedinţa extraordinară a Consiliului Local Moldova Nouă, pe ordinea de zi aflându-se patru puncte:

Tot astăzi au fost stabilite şi comisiile care vor funcţiona la nivelul Consiliului Local Moldova Nouă:

Ultimul punct al ordinii de zi a avut ca subiect alegerea viceprimarului oraşului Moldova Nouă. Au existat două propuneri, Adrian Moiseş din partea Uniunii Sârbilor din România – filiala Moldova Nouă şi Ionel Bându din partea PSD. În urma votului exprimat, reprezentantul USR a obţinut 12 dintre sufragiile consilierilor locali, restul de 5 voturi fiind contabilizate de Ionel Bându.

În concluzie, Adrian Moiseş va îndeplini şi în această legislatură funcţia de viceprimar al oraşului Moldova Nouă.

Trimite şi prietenilor