Orașul Moldova Nouă, cu sediul în Str. N. Bălcescu, Nr. 26, Loc. Moldova Nouă, Județul Caraș-Severin, titular al Planului ,,Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană a Orașului Moldova Nouă” anunţă publicul interesat asupra elaborării primei versiuni a planului, respectiv depunerea  lui la agenția pentru Protecția Mediului Caraș-Severin,  în vederea declanşării etapei de încadrare pentru obţinerea avizului de mediu.

Informaţiile privind  prevederile  planului menționat pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin, Reşiţa, str. Petru Maior, 73, în zilele de luni-joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00 și la sediul titularului din Str. N. Bălcescu, Nr. 26, Loc. Moldova Nouă, Județul Caraș-Severin.

Observaţiile publicului se primesc zilnic, la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin în termen de 15 zile calendaristice de la data apariţiei anunţului.

Trimite şi prietenilor