Drumul spre Moldoviţa a intrat în reparaţii

Vești bune pentru locuitorii din Moldovița! La insistențele primarului orașului Moldova Nouă, Ion Chisăliță, inconvenientele localnicilor cauzate de infrastructura rutieră pe tronsoanele DJ 571 și 571A au intrat în atenția Consiliului Județean Caraș-Severin, în acest sens fiind alocate primele sume care vizează efectuarea unor lucrări de reparații.

Săptămâna aceasta, câștigătorul licitației a demarat lucrările de reparații care constau în:

• scarificare mecanică a patului drumului, inclusiv nivelare;
  • strat de piatră spartă cu împănare și cilindrare;
  • curățarea și profilarea rigolelor pentru colectarea și evacuarea apelor pluviale.

,,Ceea ce se întâmplă acum pentru locuitorii din Moldovița este doar primul pas. Mă bucur că reprezentanții Consiliului Județean Caraș-Severin, prin Direcția de Drumuri Județene, au înțeles neajunsurile legate de infrastructură ale oamenilor din Moldovița și îi mulțumesc președintelui Romeo Dunca pentru sprijin!”, a subliniat primarul orașului Moldova Nouă, Ion Chisăliță.